Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 3 d.


Verslas
ES EKONOMIKA
Nuo kalbų prie darbų: ES reikia didinti savo konkurencingumą
Europa pralaimi konkurencinę kovą JAV ir net Kinijai. Kaip perimti iniciatyvą?
Aktualijos
MERAI
Didelės dalies merų perrinkimas pirmame ture žymi politinę stagnaciją
Ilgamečių merų perrinkimai jau pirmajame ture rodo stagnaciją politiniame lauke stokojant naujų ir stiprių kandidatų, sako politologai. BNS kalbinti ekspertai taip
Aktualijos
PARAMA UKRAINAI
Ekspertai: paramą Ukrainai dažniau teikia žmonės, gerai suprantantys Rusijos grėsmę
Gyventojų apklausai rodant, jog nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai dažniau aukojo aukštąjį išsilavinimą turintys sostinės gyventojai bei valdančiųjų rėmėjai, ekspertai tai aiškina didesniu Rusijos keliamos grėsmės ir geopolitinės situacijos suvokimu.
Komentarai
KOMENTARAS
Krizių metai: ar tampame atsparesniais ateities iššūkiams?
Reikšmingi įvykiai ir krizės yra svarbūs ne tik dėl tiesioginio poveikio visuomenei bei keliamos grėsmės jos vertybėms. Jie gali būti išnaudoti kaip galimybės peržiūrėti egzistuojančias taisykles ir rutinas bei keisti jas taip, kad taptume atsparesniais ateities krizėms. Tačiau tokiems pokyčiams reikia lyderystės ir kitų tinkamų sąlygų.
Aktualijos
KALININGRADO TRANZITAS
R. Vilpišauskas: EK sprendimą dėl Kaliningrado tranzito Maskva įvertins kaip silpnumą
Europos Komisijai (EK) trečiadienį leidus sankcionuojamų prekių Kaliningrado tranzitą, Maskva tai įvertins kaip silpnumo ženklą, teigia politologas Ramūnas Vilpišauskas.
Komentarai
UŽSIENIO POLITIKA
Lietuvos užsienio politika – principai be strategijos?
Šio mėnesio viduryje po prezidento sušaukto Užsienio reikalų koordinacinės tarybos posėdžio jo vyriausioji patarėja užsienio reikalams Asta Skaisgirytė teigė, kad
Komentarai
KOMENTARAS
Krizės metai ES: visi už vieną, o Vokietija už visus?
Besidomintys Europos Sąjunga žino, kad viena iš pastarojo dešimtmečio svarbiausių su ES kaita susijusių temų yra klausimas, kaip krizės veikia ES – silpnina ją ar stiprina. Ar krizė, kuri paprastai suprantama kaip lūžio momentas, atskleidžia ES institucijų ir susitarimų tarp šalių silpnumą, ar atvirkščiai – išryškindama ES sandaros trūkumus, pastūmėja valstybes nares link tokių integracijos sprendimų, kurių įprastomis sąlygomis nesiryžtama priimti? Tad ką galime pasakyti apie tai, kaip ES tvarkėsi su COVID-19 krize šiais besibaigiančiais 2020 metais ir ką tai rodo apie pačios ES būklę?
Komentarai
KOMENTARAS
Krizės valdymas: užsimokit plačiai, veikit greit, palikit įjungtas šviesas
Praėjusią savaitę kai kuriuos naujosios Vyriausybės posėdžio dalyvius turėjo būti apėmęs déjà vu jausmas. Panašiai skubiam posėdžiui savaitgalio dienomis kovo viduryje rinkosi ankstesnės vyriausybės ir ministerijų vadovybė, o po to buvo paskelbta apie karantino taisyklių įvedimą Lietuvoje ir paramos verslui bei gyventojams priemones. 
Aktualijos
EKONOMIKOS GAIVINIMO PLANAS
R. Vilpišauskas: ES susitarimas – reikšmingas, bet kontroversiškų klausimų lieka
ES lyderių sutarimas dėl ekonomikos gaivinimo plano ir naujojo Bendrijos biudžeto yra reikšmingas pasiekimas, tačiau lėšų skirstymo kriterijus kai kuriais
Aktualijos
EKONOMIKOS GAIVINIMO PLANAS
R. Vilpišauskas: derantis dėl ES fondo Lietuvai svarbu neužsižaisti su skaičių magija
Politologas Ramūnas Vilpišauskas sako, kad Europos Komisijos pasiūlytas Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo planas turi rimtų trūkumų dėl lėšų panaudojimo neefektyvumo ir skolos naštos perkėlimo ateičiai.
Komentarai
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
„Brexitas“ įvyksta, derybos tęsiasi
Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) sutarties ratifikavimo procedūros užbaigtos, JK išrinkti Europos parlamento nariai užbaigė darbą parlamente,
Pasaulis
EUROPOS KOMISIJA
Naujoji Europos Komisija: žalia, skaitmeninė ir žmogiška
Tokią Bendrijos viziją pieš naujoji Europos Komisija (EK). Be valstybių paramos ji bus neįmanoma.
ŽYMA
RAMŪNAS VILPIŠAUSKAS